Nexon Cash Oyunları

Ürünler Fiyat Stok Adet Sepet
Nexon Cash 1900
5 TL
Nexon Cash 3800
10 TL
Nexon Cash 9500
24.75 TL
Nexon Cash 19000
49.5 TL
Nexon Cash 38000
98.2 TL

Siparişleriniz:

Oyun Hakkında

Combat Arms Güney Koreli Doobic Studios ekibi tarafından geliştirilen ve tarafından yayınlanan ücretsiz(free to play, F2P) çoklu çevrimiçi savaş oyunudur. Oyun tamamiyle ücretsizdir. İsteyen oyuncular, Nexon marketlerinden satın aldıkları Nexon Cash'le karakterlerine ait dış özellikleri değiştirebilirler. Nexon Cash'in, oyunun oynanışına(premium-f2p ayrımı) hiçbir etkisi yoktur.
Combat Arms sunucularında lag(gecikme) yok denecek kadar azdır. Nexon tarafından yapılan, sunucu bazlı bazı optimizasyonlarla lagın(gecikmenin) önüne geçilmiştir. Oyundaki hack(oyun dosyalarıyla oynanıp hile yapılması) ve hacker(oyun dosyalarıyla oynayıp haksız şekilde yarar sağlayan kişi) sayısı son derece azdır.

NEXON: Combat Arms'in Arkasındaki Ekip

Devasa online oyun pazarının lider oyuncularından biri olan Nexon, 1994 yılında Güney Kore'de kuruldu. İlk grafik tabanlı devasa online oyun olan "The Kingdom of the Winds"'in 1995'de geliştirilmeye başlanmasından beri, Nexon online oyun sektörüne yenilikler getirmeye devam eden bir şirket olarak yaşamına devam etmekte.

Nexon'un oyun sektöründe birçok endüstriyel başarısı bulunuyor. Dünyanın ilk internet quiz oyunu olan QPlay, Çin'deki 700.000 oyuncusuyla Crazy Arcade BnB ve Güney Kore'nin en çok oynanan online oyunu olan KartRider(ülke nüfusunun yaklaşık %30'u) Nexon'un geliştirdiği oyunlar arasındadır.

Bu gelişmelerin dışında item bazlı iş modeliyle Nexon öncü şirketlerden biri olma ünvanını da eline geçirmiştir. Oyuncular tüm oyuna ücretsiz olarak erişebilirler, oyuna ücretsiz olarak devam edebilirler ve isterlerse bazı itemleri satın alabilirler(avatarlar, oyuncaklar gibi...)

Nexon bu yeni iş modeliyle, eğlencenin ana öğesini herkesin sevebileceği şekilde yeniden tanımlamış ve bu eğlence türünü sevecekleri şekilde tüm oyunculara aşama aşama sunmuştur.

Nexon'un ana merkezi Güney Kore'de bulunmaktadır. Japonya, Çin ve Amerika'da ofisleri; Tayvan, Tayland, Singapur ve Malezya'da uluslararası ortakları bulunmaktadır.

Oyunun Hikayesi

20. yüzyıldaki soğuk savaşın kalıntıları arasında, -bir ideoloji diğer ideolojiyle yüzleşirken- dünya iki kutuplu bir eksen etrafında dönmeye başladı. Her kutup limitsiz bilimsel teknoloji ve askeri güç elde etmek için çalışmalara başladı. İronik bir şekilde, iki kutubun birbirine üstün gelme çabası iki güç arasında garip bir denge oluşturdu. Güçler arasındaki bu garip barış, hassas tansiyonun fırlamasıyla kırılgan bir hale gelip tamamen yok olabilirdi.
Havadaki savaş kokusu, insanları barış ve birlik içinde tutmak için alternatif planlara yöneltti; ama ne yazık ki iki kutup arasındaki barış fazlaca uzun sürmedi. Daha sonrasında iki kutup arasındaki savaş her zamankinden daha vahim bir hal aldı.
Süper güçler soğuk savaşı; kaos bölgelerinde etkin olabilmek, global yatırımları ve askeri bölgeleri elde etmek için uzatmakta kararlıydılar. Zengin ve fakir arasındaki fark açıldıkça, bazı ülkeler koalisyonlardan ayrılma kararı aldılar ve yeni bir oluşum içinde yeniden yapılanmaya başladılar. Dünya yeniden iki kutuplu bir hale gelmeye başlamıştı.

Combat Arms Oyun Türleri

 

Şu an için yedi tane oyun türü bulunmaktadır:
Elimination (Yok Etme):
Oyunun klasik ve en çok oynanan modudur. Bu modda iki takım vardır (Alpha-Bravo). Takımlar birbirlerini yok etmeye çalışırlar (DeathMatch). Modda öldükten 3 saniye sonra yeniden doğarsınız.

One Man Army (Tek Kişilik Ordu):
Bu modda herkes tek olur ve önünüze geleni öldürmeye çalışırsınız. Öldükten 3 saniye sonra yeniden doğarsınız.

Search & Destroy (Bul & Yoket):
Bu mod iki takım halinde oynanır. Bir takım belirli bölgeyi bombalamaya çalışır. Diğeri ise buna engel olmaya çalışır. Bu modda öldükten sonra roundun bitmesini beklemek zorundasınız.

Capture the Flag (Bayrak Kapma):
Bu mod da iki takım halinde oynanır. Göreviniz karşı takımın bayrağını alıp kendi bayrağınızın yanına getirmektir. En çok bayrağı getiren kazanır.

Spy Hunt (Casus Avı)
Fire Team :
Bu mod bilgisayara karşı oynanır. Göreviniz bilgisayarın yönettiği oyuncuları öldürerek kaçış bölgesine ulaşmaktır.

Quarantine Mode (Zombi Mod):
Bu mod bir devrim niteliği taşıyabilir.
Çünkü MMOFPS'lerdeki ilk zombi moddur.
Oyunun en zevkli modlarından biri olan Quarantine Modda round başlangıcında 10'dan geriye sayılır. Geri sayım bitince oyunculardan 1 veya 2 kişi Zombi olur. Zombiler 2 dakika içinde insanları zombi yapmak zorundadır.
Yapamazsa roundu İnsanlar kazanır.


OYUNA BAKIŞ

Kurulum tamamlandıktan sonra, masa üstünde oluşan Combat Arms simgesini çalıştırın. Açılan pencerede Combat Arms ile ilgili güncel bilgiler ve oyun içinden rank değerlerini gösterecektir. Pencerenin sağ altında bulunan GAME START butonuna basarak devam ediyoruz ve oyunumuzun ana giriş bölümü açılıyor,LOGIN penceresi ile karşılaşacaksınız. Oyuna başlamak için Nexon Passport ID üyeliğinizin olması gerekir. Nexon Passport ID üyeliğinizi alabilirsiniz. Üyelikte sorunlar yaşıyorsanız, yardım alabilirsiniz. 

Nexon Passport ID'nizi ve şifrenizi yazdıktan sonra LOGIN butonuna basarak oyuna giriniz.

Combat Arms 'a ilk kez başlıyorsanız, login olduktan sonra karakter seçme penceresi açılacaktır. Bu bölümde karakterinizin ismini (Nick) oluştabilir, karakterinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz, karakterler Male ve Family (Erkek,Bayan) olarak ikiye ayrılıyorlar.

Eğer bu Combat Arsm'ı ilk oynayışınızsa, karakter oluşturma ekranıyla karşılaşacaksınız.Her Combat Arms üyeliğiniz için yanlızca bir karakter oluşturabilirsiniz, yani yukarıda oluşturdugunuz karakter düzenleme penceresi oyuna tekrar login olduğunuzda açılmayancaktır.

Karakter düzenleme işleminiz bittikten sonra girmek istediğiniz oyun serverını seçiniz, serverlar kolay, normal, ve üst düzey olarak sınıflandırılmıştır All Servers, Rank Servers, Regular Servers, Clan Servers her serverda farklı kanallar, her kanalda ise farklı oyun odaları bulunmaktadır. Oynamak istediğiniz server'ı seçtikten sonra açılan pencerede 1'den 10'a kadar kanal listesi açılacaktır istediğiniz kanalı seçip kanal odalarına giriş yapmış olursunuz, oynamak istediğiniz kanalı seçiniz ve kanal lobisine giriş yapınız.
Server ve Kanal Seçiminin Detaylı Açıklaması

Serverların girişlerinde oyuna yeni başlayan oyuncuların daha iyi bir başlangıc yaparak oyundan zevk almaları için aynı rütbe açısından birbirlerine yakın olan oyuncularla oynayabilmesi için kanal erişim sınırlaması yapılmıştır
Örneğin; oyuna yeni başlamışsanız rütbeniz Private'dir, Rank Servers 'da bulunan (Winchester(Recruit) türündeki serverlara girmelisiniz.
Oyuncuların hepsi Regular serverlarıinda oynayabilirler.
Clan serverları sadece clan üyeleri içindir. Clanınız yoksa bu serverlara giremezsiniz.

Kanal lobisi açıldığında, oyun odalarıyla Game Rooms karşılaşacaksınız.

Bilgiler ;
Chat (Sohbet) pencerenizin altında bulunan Invite Block açık ise diğer oyuncular size kendi açmış oldukları kanallara çağırmak için Invite yapabilirler, kabul ettiğinizde sistem sizi otomatik olarak size Invite yapan oyuncunun odasına aktarır.

Oynamak istediğiniz kanalı belirlediyseniz Join butonuna tıklayınız.

İsterseniz sizlerde kendinize bir kanal açıp arkadaşlarınızı ve ya diğer oyuncuları davet edebilirsiniz Game Rooms bölümünde bulunan Create Room butonuna tıkladığınızda size bir oda oluşturacaktır ve Room Moderator sorumlusu siz olursunuz. Bu sayede odayla ilgili ayar ve düzenlemeleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Oyun odası, oyuncuların savaşa hazırlandıkları yerdir! 1. Oda sorumlusu, Game Settings panelinden odayla ilgili ayarları düzenyebilir, haritayı, oyun modunu Game Mode, oyunun amacını Match Goal ve odaya kaç oyuncunun girebileceğini belirleyebilirsiniz. Arms Settings butonuyla, silah kısıtlamalarını belirleyebilirsiniz. Örneğin, sadece tabancalar gibi veya sadece Malee (Kesici) silahları gibi.

2. Hazır olduğunuzda START butonuna tıklayınız. Takımların eşit olup olmamasıyla ilgili bir endişeye kapılmayınız. Oyun başladıktan sonra da, oyuncular odalara girebilirler ve takımlara göre otomatik ayrılırlar.

3. Oda Sorumlusu Room Moderator değilseniz READY butonuna tıklayarak oyunun başlamasını bekleyiniz, ve oda sorumlusu onay verdikten sonra geri sayımdan sonra oyun başlayacaktır.

4. Oyun içerisindeki bir diğer özellik ise Messenger fonksiyonudur. Oyun lobisinde, kanal giriş bölümlerinde arkadaşınızın isminin üstüne Mouse ile sağ tıklayarak onu Messenger listenize ekleyebilir, onu odalara çağırabilirsiniz veya onun oynadığı odalara katılabilir beraber savaşabilirsiniz ve sohbet edebilirsiniz.
Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi