Künye

Platform: PC

PHANTOMERS HİKAYE

Yakın gelecekte, çok kutuplu yeni dünyada gerginlik hakimdi.

Ortaya atılan, doğruluğu ispatlanmamış haberler yüzünden sorunlu bölgelerde iç savaşlar başlamıştı ve dünya kaosun eşiğine doğru sürüklenmekteydi.

Bu olayların arkasında, yüzyıllardır gölgelerin içinde saklanmış Knosis adında bir grup bulunmaktaydı. Yüzyıllarca süre gelmiş sessizliklerinin ardından ortaya çıkmaları ve peşi sıra bir virus gibi tüm dünyaya yayılan eylem planları artık durduralamazdı.

Tek bir ülkenin gücü Knosis’ i durduramazdı, çünkü Knosis üyeleri uluslararası çapta askeri, siyasi ve ekonomik anlamda söz sahibi kişilerden oluşmaktaydı. Onları durdurabilmek için hiç bir ülkeye bağlı olmayan, fakat çok uluslu yeni bir güç gerekmekteydi. Bu yüzden, tüm ülke liderlerinin iş birliği ile Phantomers adı verilen Bağımsız Özel Harekat (BÖH) birliği kuruldu.

Artık, bir dünya savaşı kaçınılmazdı. Knosis, kendi inandığı yeni dünya düzenini uygulamak isterken, Phantomers birliği, Knosis’ in inandığı yeni düzenin insanlığa korku ve hayal kırıklığı dışında bir şey getirmeyeceğini düşünüyor ve buna engel olmaya çalışıyordu.

Phantomers ve Knosis hazırlıklarını yaparken, inandıkları doğrular uğruna savaşmak için dünyanın dört bir köşesinden güçlü ve cesur askerler toplanıyordu. İki tarafın da askerlerinin bildiği tek bir gerçek vardı; Knosis veya Phantomers… İkisi de bu amansız savaşın galibi olmak için her şeyi yapmaya hazırdı..

Knosis kendini dünyaya ifşa etmeye ve insanları etkilemeye devam ederken, Phantomers’ın Knosis’i durdurmak için her şeyini ortaya koyacağı savaş başlamak üzereydi.

PHANTOMERS

Knosis her geçen gün dünya devleti olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, örgüt içindeki azınlık kitle kendini Knosis faaliyetlerinin bir parçası olarak görmek istemedi.

Bu azınlık örgütün lideri Sir Roy Beit, Knosis’ in “Mahşer Projesi” nin önüne geçebilmek için kendi düşüncesine katılan tüm Knosis temsilcilerini birlik olmaya davet etti.

Phantomers, resmi kaynaklarda Birleşmiş Milletler İstihbarat Bürosu’ nca kurulmuş ve de uluslararası Bağımsız Özel Harekat(BÖH) adıyla tanınsa da, çekirdek kadro Knosis ile fikir uyuşmazlığı yaşayan azınlıklardan oluşmaktaydı. 

Phantomers’ ın kuruluş amacı Knosis’ in dünyaya kötülükten başka bir şey getiremeyeceği düşüncesiydi. Bu amaç doğrultusunda tüm Phantomers üyeleri, dünyanın her hangi bir bölgesinde ortaya çıkabilecek olağan dışı durumlara müdahale edebilecek ve bu sorunlarla başa çıkabilecek şekilde eğitilmekteydi.KNOSIS

Knosis, antik çağlarda ortaya çıkmış ve aktiviteleri günümüze kadar uzanan bir örgüttü.

Gerçeğin peşinden giderek onu elde eden, tabiata ve var oluşa adanmış Knosis, sahip olduğu tüm değerli bilgileri insalıkla paylaşarak doğu ve batı medeniyetleri kültürlerini etkilemiş ve de etkilemeye devam etmekte olan bir örgüttür.

Ancak, 20. yüzyılda insanoğlunun yaratmış olduğu nükleer silahlanma, Sanayi Devrimi sonrasında çevreyi yavaş yavaş yok eden endüstriyel çalışmalar ve soğuk savaşın habercisi olan diplomatik ilişkiler Knosis’ i de etkilemişti.

Knosis gives orders to their representatives all around world to establish an international organization in purpose of manipulating the world İlerleyen dönemlerde Knosis, ülke liderlerini kukla gibi kullanarak dünya ekonomisi ve siyasetine yön verebilmek ve yeni bir girişimin çalışmalarının temelini kurmak adına dünya genelinde tüm yetkililerine emir vermişti.

21. yüzyılın başlarında, Knosis yönetim kurulu iki gruba bölünmüştü. Çoğunluğun oluşturduğu grup kendilerini açığa vurarak gücüne güç katmaya devam etmek ve yeni bir dünya yönetimi oluşturmak isterken, azınlığın oluşturduğu grup ise Knosis’ in amacından sapmaması gerektiğini, örgütün gizli tutularak insanlığa katkı yapması gerektiğini vurguluyordu.

Örgüt içindeki fanatiklerin baskıları ile yapılan “Elfort Oturumu” çoğunluğun zaferi ile sonuçlandı ve azınlık kadro örgütten ihraç edildi. Bunun sonucunda Knosis yönetim kurulu tamamen kendi çıkarlarını gözeten ve hoşgörüden yoksun fanatikler tarafından devralındı.

O günden beri Knosis, fanatiklerin lideri olan Pavian Van Maemon tarafından yönetiliyordu. Maemon’ a göre insanlık tarihi sabotaj ve yağmalamadan ibaretti. Maemon ve takipçileri “Mahşer Projesi” adını verdiklerini operasyonun insan ırkına zaferi ve zenginliği getireceğine inanıyorlardı.

 

Koreli oyun firması Dream Execution tarafından Jindo Engine oyun motoru ile geliştirilen F2P (free to play) MMOFPS oyunu Phantomers, Kindom Online gibi bir çok başarılı oyuna imza atmış NTT game tarafından yayınlanmakta. Oyunun Türkiye ve Amerika olmak üzere iki farklı serveri mevcut ancak Türkiye serveri için seslendirme gibi çalışmalar oyun henüz betada olduğundan eklenmedi. Bizde oyunun özel FGT beta sürümünü uzun saatler boyunca oynadık ve sizler için elimizden geldiğince yorumlamaya çalıştık.

Phantomers beklide görebileceğiniz en iyi F2P (ÜCRETSİZ) MMOFPS oyunlarından biri. Oynayışı, grafikleri, karakter ve silah geliştirmeleri hatta oyunun menüsü bile sizi oyuna çekmeye yetiyor. Ancak bu saydığımız unsurları ayrıntılı bir şekilde incelemekte fayda var.

Oyunda iki farklı düşman takım bulunmakta. Maviler ve kırmızılar. Kırmızıların logosuna dikkat ettiğimizde illumunati’yi görebiliriz. Bu oyuna ayrı bir hava katmış gibi.

Phantomers’ın menüsüne baktığımızda gayet sade, geliştirilmiş ve kaliteli bir oyunun alabileceği tasarım mevcut. Ulaşabileceğiniz yere menü üzerinden şipşak gidebilir, bazı f2p fps’ler deki gibi oradan oraya giderek kaybolmazsınız.

Şimdi ise oyunun grafiklerine bakalım. Oyunun motoru olan Jindo Engine War Rock oyununda da kullanıldı. Bazı söylentilere göre Phantomers, War Rock 2’de geliştirilmeye başlandı.  Jindo Engine biraz daha geliştirilerek eskisinden daha iyi bir hal aldı ve bunu Phantomers’a yansıttı. Phantomers’ın sıkıcı veya göz yorucu grafiği yok. Gayet başarılı ve bir oyuncuya sunulabilir seviyede.  Efektlere bakacak olursak ta o kadar kötü olmasa da biraz daha geliştirilmeli desem yeridir. Ancak dediğimiz gibi bu bir F2P MMOFPS oyunu.

Benim en hoşuma giden yanı ise Phantomers’ın oynayışı. Gerçekten güzel bir oynayış biçimine sahip Phantomers, sizi hiç yormuyor. Gayet basit ancak profesyonel taktikler isteyen bir oynayışa sahip diyebilirim. Bunun yanında oyunculara özel olarak sunulan ve her karaktere ayrı verilen droid, Emp bombası ve taret gibi ek silahlar mevcut. Bunları almak için oyunda belli bir zaman geçmesi gerek. Zamanı kısaltmak için ise güzel kombolar yapmanız gerek. Eğer ölürseniz bu zaman geriye atacaktır.

Oyunun haritalarına girdiğim zaman hiç sıkılmadan rahatlıkla oynayabiliyorum. Şimdilik 12 Farklı harita oyunculara sunulmuş durumda. Son zamanlarda da bir çok Online FPS oyunlarda gördüğümüz HANGAR haritası Phantomers’ta da mevcut ve iyi bir dizayn kullanılarak hazırlanmış. Oyunun bazı haritalarda belli zamanlarda aktifleşen tuzaklar var. Bunlara mutlaka dikkat edelim. Ayrıca oyunun neredeyse bir çok haritasında üçgen (İllumemati) logoları mevcut. Bu logolara ateş ettiğinizde sizi olağan tuzakları hemencecik pasif hale getiriyor.

Oyun modları ise gerçekten eğlenceli. 5 Farklı oyun moduna sahip Phantomers, birbirinden canlı ve eğlenceli modları ile canınızı hiç sıkmayacak !

Phantomers’un en güzel yanlarından biri ise silah geliştirme. Silahınızı belli orantılarla kazandığınız oyun parası karşılığında güçlendiriyorsunuz. Bu da size oyunda ekstradan güç sağlayacaktır. Bunun yanında ekstra güç paketleri mevcut. Bu paketlerin her biri sizi oyun içinde esktra’dan güçlendiriyor veya farklı özellikler ekleyebiliyor.

Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi